Kuu arhiiv: september 2015

Toro ja Berneri demopäev Pärnu Bay Golf Links´is

22. septembril oli võimalus külastada Eesti kõige uuemat golfiväljakut Tahkurannas, kus toimus Toro ja Berneri demopäev. Osalejatele pakuti lahkesti ühte mänguringi Pärnu Bay Golf Linksil. Pakkumine, millest polnud võimalik loobuda. Ühtlasi tähendas mänguringi läbimine seda, et nüüd on kõigil Eesti ametlikel väljakutel mängitud. Tuleb tunnistada, et kõik mängupaigad on täiesti omanäolised.
Heade võimaluste ja kõrgete eesmärkidega väljakutele omaselt on ka Pärnu Bay Golf Links väga kvaliteetne ja huvitav. Rõõm on näha nii hästi rajatud ja hooldatud muru. Kui kainet mõistust appi ei võtaks, siis võiks Ojasaare poolelt vaadatuna musta masendusse sattuda, nähes suurepäraseid mängutingimusi ja hooldustehnikat, millest praegu meie isegi unistada ei saa.

Peale 11. oktoobri võistlust teeme tagasivaate hooajale ja peame tulevikuplaane

Ojasaare Pitch ja putt võistlus toimub 11. oktoobril algusega kell 11:00. Mängitakse 18 lühirada. Kasutada võib kolme keppi, millest üks peab olema putter. Eraldi peetakse arvestust meestele ja naistele. Osalustasu 15 eurot. Registreerinuid näeb siit

Peale võistlust ootame käesoleval aastal Ojasaarel mänginuid hooaega kokkuvõtvale koosviibimisele. Ajame juttu, teeme lühiülevaate hooajast, räägime tulevikuplaanidest ja ootame osalejatelt ettepanekuid mängutingimuste parandamise osas. Korraldajate poolt kohv ja koogid.

Registreerimine võistlusteks ja koosviibimiseks 9. oktoobri kella kaheksani õhtul aadressil info@ojasaare.ee

Rajamäng piirdus ühe päevaga

Eelmisel aastal ellukutsud rajamängu üheks eesmärgiks oli korraldada kogu hooaega läbiv võistlus. Kuigi esimesel korral oli osalejate arv suhteliselt hea, tervet hooaega ei suutnud mängudega ikkagi haarata. Sel aastal ei leidnud kuidagi võistluse läbiviimiseks hästi toimivat aega ja  formaati ning võistlus sai lõpuks ainult ühepäevane ja nelja võistlejaga. Kahju, aga hea et niigi läks. Uueks hooajaks peab midagi paremat süsteemi välja mõtlema.

Nüüd toimunud võistlusest. Neli võistlejat mängisid kõik omavahel läbi üheksa rada. Pingete tõstmiseks lugesime võidetud radade, mitte võidetud matšide arvu. Tagantjärgi võib öelda, et lõppjärjestus oli samasugune nii matšide kui radade arvestuse puhul. Aastaks viis pronksist golfimängija kuju oma auhinnakappi Hans Ilves.

Rattasõidu testimine

Virumaa Koostöökogu piirkonnas loodud turismivõrgustik SüdameTee pakub seiklust ja aktiivset puhkust Virumaa Südames. Koostatud on jalgrattamarsruudid, mis võimaldavad piirkonnaga paremini tutvuda ja pakutud teenustest osa saada. Paberil kavandatu on mõistlik looduses läbi proovida. Seetõttu otsustatigi VIKO liikmete peal teha inimkatseid ja sõita Sondast Aidu karjääri. Planeeritud teekonna pikkus 30 km.

Kogunes pea kahekümnepealine inimrühm, vaatamata kergele vihmasajule. Tuju ikka hea.

Juba esimestel kilomeetritel tundsid, kuidas argised mured hakkavad ükshaaval kaduma. Mõnus seltskond ja seni nägemata paigad. Lõpuks sai nähtud ka Sirtsi kivi, millest varem palju juttu olnud.
Piltlikult võib öelda, et just nii suur kivi võib südamelt langeda, kui seikled Virumaa Südames.

Ilm ja meeleolu läksid teekonna vältel aina paremaks, vaatamata mõnele läbitud lisakilomeetrile. Üsna varsti jõudsimegi Aidu karjääri, kus ees ootasid Aidu Veespordikeskuse teenused. Äge elamus. Vesi rohekas ja puhas nagu Šveitsi mägijärvedes. Teades plaane, mis Aidus kavas on jääb üle vaid eestvedajatele jaksu, kannatust ja vastupidavust soovida.

Hea koht murede uputamiseks ja auru väljalaskmiseks.

 

Veel üks südamlik paik. Ei oskagi seda vaadates öelda, kas oli halb või hea, et Virumaa Südame logost südame kuju välja jäi.

 

Tagasitee Aidust jäi igaühel enda otsustada. Ülle eestvedamisel katsetasime kahekesi rattamarsruuti Aidu- Ojasaare. Sellega sai eelnevale 34 kilomeetrile 44 kilomeetrit rattasõitu juurde lisatud. Ilma viperusteta. Koht kehapiirkonnas, kus jalad hakkavad, ei oska küll hästi varasema hellema kohtlemise taustal oma olukorra kohta seisukohta võtta. Seevastu istekohta ta lihtsalt ei taha võtta.

Oli tore päev

Rajamängu võistlus

19. ja 20. september on planeeritud Ojasaare rajamängule. Varasemad plaanid eelvõistlus pidada jooksis liiva. Seega kogu võistlus toimub kahel päeval. Alustame laupäeval kell kümme ja võistluse täpse formaadi paneme paika vastavalt registreerunute arvule. Soovitav on oma osavõtust teatada 18. septembri õhtuks. Eraldi arvestust naistele ja meestele ei peeta. Osalustasu 15 eurot.

Info ja registreerimine 5027425 ja info@ojasaare.ee

Kontakt

MTÜ Ojasaare Loodusmatk
Lääne-Virumaa, Rägavere vald,
Aarla küla
+372 502 7425
info@ojasaare.ee
a/a EE762200221049270706

Toetajad


Leia meid facebookist

2012 © MTÜ Ojasaare Loodusmatkteostas Bassein.eu