Kuu arhiiv: mai 2012

Tulekul Ojasaare golf 2012

Ojasaare golf 2012 on esmakordselt kahepäevane võistlus. Laupäeval 16. juunil toimub eelvõistlus, millest pääsevad pühapäevasele lõppvõistlusele 6 paremat naist ja 12 paremat meest.


VÕISTLUSTE AEG
16.- 17. juuni 2012.

ALGUS
Kell 10:00

OSAVÕTJAD
Osalejad ei pea omama Creen Cardi. HCP ei arvestata. Vanusepiirang puudub.

VÕISTLUSE SISU
Eelvõistlus, mis toimub laupäeval 16. Juunil, koosneb kolmest osast. Mängitakse Ojasaare väljaku üheksa rada, lüüakse täpsuslööke ja tehakse puttamisvõistlus. Eraldi arvestust peetakse  naistele, meestele ja lastele alla 16 eluaasta. 12 paremat meest ja 6 paremat naist mängivad pühapäeval 17. Juunil kaheksateistkümnel selleks võistluseks ettevalmistatud rajal. Laste paremusjärjestus selgitatakse esimese päeva tulemuste põhjal.

OSALUSTASU
15 €, lastele tasuta

REGISTEERIMINE
Võistlustele saab registreerida hiljemalt 14. juuni kella 18:00-ks elektronposti aadressil info@ojasaare.ee, või telefonil  +372 502 7425

Tulpide õitseaeg lõpusirgel

Peagi hakkab läbi saama kauneim aeg Ojasaare taimeaias. Igakevadine tulpide õitsemisaeg saab läbi. Nii palju erinevaid värve lillepeenras  näeb korraga veel mõned päevad, seejärel alles järgmisel kevadel

Moldova delegatsioon Ojasaarel

22.mail tutvus Ojasaare spordiplatiga Moldova delegatsioon, kes oli Lääne-Virumaal ringsõidul. Delegatsiooni juhtis Moldova suursaadik Eestis Victor Guzun. Saatjateks olid siseministeeriumi töötaja ja Lääne-Viru Maavalitsus eesotsas maavanem Einar Vallbaumiga.

Võistlushooaeg avatud

12. mai väga tuulisel päeval sai peetud võistlus Ema lapsega Ojasaarel 2012. Osalejate arvu suureks ei saa pidada, aga kõik kes kohale tulid, olid väga tublid.

Paremusjärjestus kujunes selliseks.

1. Reeli ja Rait

2. Seidi ja Günther

3. Eli ja Indrek

Kured Ojasaarel

Kurepaar on valinud Ojasaare endale pesitsuspaigaks. Alates 7. maist toimetavad nad maja õuel oleva elektriposti otsas. Katsume nende tegemistel sima peal hoida. Igati põnev vaatamine. Loodame, et töötegemist segama ei hakka.

11. mai. Tänane ilm oli vihmane. Ilmselt pole väga mõnus posti otsas sellistes tingimustes askeldada. Lindude käitumises oli jälle muutust märgata. Emalind käis pesast ära ainult lähedal söömas ja tõi ka mõned oksaraod ja rohututid. Päris pikalt istus pesal. Kas juba ka muna poetas, oleks huvitav teada. Isalind tõi hoolsalt pesamaterjali, mida siis koos paika pandi. Ühist ehitustööd koordineeriti tasase häälitsusega, mis pisut sumedat kraapimist meenutab. Rohkem kui varem kanti kokku pesa vooderdamiseks rohututte.

Õhtune äralend kaugematele jahimaadele jäi seekord ära.

10. mai. Täna oli muutust märgata. Ehitati pea kogu päeva jooksul. Päev oli väga tuuline. Millegipärast tõusti oks noka vahel lendu just vastu tuult. Ilmselt sai niimoodi kandamit paremini sättida. Emalind proovis juba ennast istuma sättida, samal ajal kui isalind oksaraage paika pani. Ilmsaet oli pesa suurus vaja ette näidata. Posti all on endiselt oksi piisavalt, vaatamata sellele, et osa sai ära koristatud.

9. mai. Ehitustempos muutust pole näha. Varahommikul tuuakse mõned oksad ja orasrohu juuretutid, siis peetakse pikk vaheaeg. Peale lõunat sama lugu. Põnev on muidugi jälgida, kuidas oksi nokaga üksteise vahele topitakse. Kui päevaajal uitavad kured spordiplatsil ringi, siis igal õhtul lendavad loode suunas minema ja sealt tullekse siis ööbima üheksa ja kümne vahel.

8.mai. Hommikul kell viis juba pesaehitus käis. Esimesed oksad ei tahtnud kuidagi pidama jääda. posti all maas vedeles vahest ehk rohkemgi materjali, kui üleval. Millegipärast mahakukkunud materjal üleskorjamist ei vääri, vaid tuuakse kaugemalt uus. Ehitamisega kiiret ei ole. Enamus aega kulub teineteise seltsi nautimiseks ja ümbruses ringi kõndimiseks.

7. mai. Kurepaar saabus posti otsa veerand ühe paiku päeval. Olime just Ennuga maja otsas lõunatamas, kui kolm kurge kohale saabusid ja kaks meist vaevalt kümne meetri kaugusel posti otsas pidama jäid. Ennast segada mitte lastes uurisid pool tunnikest kas koht sobib pesa tegemiseks. Tundus, et koht sobis. Selle kinnituseks oldi intiimvahekorras ja toodi kohale ka mõned oksaraod. Ülejäänud aeg kulus ümbruskonna toiduvarude ja pesamaterjali ülevaatamiseks. Ööbima saabuti ilusti koos juba enne kella üheksat õhtul

Kontakt

MTÜ Ojasaare Loodusmatk
Lääne-Virumaa, Rägavere vald,
Aarla küla
+372 502 7425
info@ojasaare.ee
a/a EE762200221049270706

Toetajad


Leia meid facebookist

2012 © MTÜ Ojasaare Loodusmatkteostas Bassein.eu