Pisut mõtlemiseks

Laupäeva hommikul helisev telefon näitas, et kõne tuleb Rootsist. Olen otsustanud, et välismaa kõnesid vastu ei võta, kuna võõrkeeli ei valda ja küllalt sageli on ka petukõnesid. Vajutasin selgi korral kõnest keeldumise nuppu. Mõne aja pärast tuli samalt numbrilt uus kõne. Siis meenus, et mõni nädal tagasi helistas Rootsis olev eestlane ja soovis mängima tulla. Vastasingi kõnele ja telefonist kostus puhas eesti keel, aga nüüd juba teiselt daamilt. Esitati samuti soov golfi mängima tulla. Püüdsin igati selgeks teha, et väljak pole korras, kasutusel ainult kuus rada ja soovitasin mõttest loobuda. Daam jäi endale kindlaks ja nii veereski mõne aja pärast parklasse matkaauto, kust astusid välja eestlastest naine ja mees. Seletasin veelkord, et näete isegi, et väljak ei ole korras. Minu veenmine ei aidanud. Kiideti väga koha ilu ja siirduti mängima. Arvasin, et küllap see mäng ühe ringiga piirdub, nagu teistelt Eesti väljakutelt tulnud mängijad ikka vahel teevad. Rootsi paar pani vapralt kolm ringi ära ja silmad särasid. Seejärel käidi tiigis ujumas, pisut puhati ja mängiti veel kaks ringi läbi. Öö veedeti meie parklas ja hommikul lahkuti heade sõnadega. Nagu reklaamis öeldakse, et see pole veel kõik, siis üllatus oli suur kui pühapäeva pärastlõunal tuli sõnum, et nii äge oli teie juures ja me tahaksime kohe tagasi tulla, golfi mängida ja ööseks jääda. Meie muidugi lahkesti nõus. Ja ka see pole veel kõik. Tulles ise tagasi Avatud talude päevalt, ootas meid parklas veel teinegi matkaauto, millega oli saabunud abielupaar Soomest. Nemadki tahtsid golfi mängida. Ka neid ei seganud meie kesised olud. Tõsi, mängis ainult mees, sest naine oli pikast sõidust väsinud.
Põgusalt sai mõlema paariga räägitud ka golfi oludest Rootsis ja Soomes. Saime kinnitust, et väljakuid on palju, erineva tasemega ja mängimine odavam kui Eestis.   
Mida asjast arvata? Isiklik arvamus on see, et meie mängijad on harjunud Eesti viie väga hea väljakuga. Seejuures saab tõdeda, et eestlased võivad endale lubada kõike paremat ja esitavadki teenusele kõrgeid nõudmisi. Kas enda mänguoskuse suhtes kriitilised ollakse, see on juba teine teema.
Jutt sai pikk, aga vahest keegi tahtis lugeda ja kaasa mõelda.

                                                                                                                

Kasutusel on kuus rada

Maikuu keskpaigast augusti lõpuni on Ojasaarel avatud kuus rada, mida kasutame golfi tutvustusel ja võistlustel Ojasaare Golf 2024, Lapsevanem lapsega ning Segapaaride võistlusel.
Millist väljakuosa kasutame ja kuidas rajad kulgevad saab vaadata järgnevalt pildilt.

Radade pikkused
1. 106 m
2. 147 m
3. 87 m
4. 126 m
5. 153 m
6. 91 m

Golfi kolmapäevad Ojasaarel

Hooajal korraldame kümme golfi kolmapäeva, kus igal neist mängitakse erinevaid mäguformaate. Harjutamiseks avame väljaku hommikul kell kümme. Võistluste osa algab õhtul ja täpse kellaaja teatame iga kolmapäeva kohta eraldi. Kolmapäevakute kalendrit, võistluste juhendeid ja tulemusi näeb siit