Kuu arhiiv: juuni 2021

Juulikuus kõik kõik on uus

Kuu mänguõigust juuliks osta ei saa. Igapäevane tule ja mängi võimalus juulis puudub.

Juulikuus saab Ojasaarel golfi ja tennist mängida ainult Retropäevadel, broneerides eelnevalt mänguaja meili teel aadressil info@ojasaare.ee. 

Mängimiseks ja golfi algõppeks võtame vastu ka eelnevalt kokku leppinud gruppe

 

Mis saanuks kui fosforiidisõda poleks toimunud?

Lubasime, et hakkame regulaarselt vihjeid andma selle kohta, miks Ojasaarele tulla ja mida meie lähiümbruses vaadata.

Vihje nr 1. Fosforiidisõda.
Võitlust fosforiidi kaevandamise vastu peetakse Eesti iseseisvuse taastamise alguseks. Inimesed, kellel vanust nelikümmend ja rohkem aastat, saavad mäletada enda kogemuste põhjal, mida tähendas fosforiidisõda, nooremad võivad lugeda ning kuulata vanemate mälestusi.
Kavandatud fosforiidi kaevandused oleksid puudutanud täiesti otseses mõttes Ojasaaret ja selle ümbrust. Kohanimed Kabala, Toolse ja Rakvere olid kuulsaimad nimed, mis seotud fosforiidi kaevandamise plaanidega.


Kui Nõukogude Liidu plaan oleks õnnestunud ja Eesti poleks vabaks saanud, ei mängitaks siinmail golfi, ei oleks saastamata loodust ja siin elaks hoopis teistsugune rahvas. Õnneks läks teisiti.
Fosforiidisõda sündis ajas, mil ei peetud veel rahva väljaastumisi riiklike plaanide vastu, ei tohtinud veel kasutada sinimustvalgeid lippe. Vaatamata kõigele, hakkasid sündmused arenema kiiresti. Tulid telesaade Panda, Roheliste rattaretked, loodi ja lauldi laule Virumaast. Virumaa enda ansambli Rekontra esitatud Virumaa laulu saab kuulata siit. Ei ole üksi ükski maa on kuulatav siit
Oli põnev aeg, kus pooli valiti tegude ja põhimõtete järgi. Võim on küll alati ahvatlenud, aga rahvas otsustas inimeste tegude, mitte populistlike lubaduste järgi. Siis veel ei avaldatud regulaarselt erakondade reitinguid, mis pärsivad julgete otsuste vastuvõtmist


Ojasaare Retropäevad uutes oludes.

 

Elu seab meie ette pidevalt uusi väljakutseid. Oleme ajas, kus midagi pikalt ette planeerida on äärmiselt keeruline. Kavandatud Ojasaare Retropäevad on saanud mõjutatud pandeemiast, sihilikult ühiskonda pingestavatest tegevustest ja regulaarselt avaldatavatest erakondade reitingutabelitest. Veel mõni nädal tagasi ei teadnud, mida tohib teha ja mida mitte. Veel mõni aeg tagasi ei teadnud kui suure pinge all inimesed töötavad, olles seejuures läbipõlemise äärel. Veel mõni aeg tagasi lootsime poliitikute julgematele otsustele. See kõik oli mõni aeg tagasi. Täna oleme seisus, kus tuleb teha uusi otsuseid, võttes aluseks selle informatsiooni, mida praegu kasutada saame.

Algselt kavandatud Eesti esimese väljakuga seonduvad tegevused tuleb kõrvale jätta.
Inimlikel põhjustel on küsimärgi alla sattunud Golf ümber Eesti mänguringi avamine.

Keskendume seekord hoopis Eesti taasiseseisvumise kolmekümnendale aastapäevale. Vaatame tagasi kust me tuleme ja kuhu oleme jõudnud.
Praegune aeg on sobilik Eestis ringi liikumiseks ja uute paikade avastamiseks. On Ojasaaregi paljude jaoks avastamata paik. Seda nii golfimängijatele, tennisistidele kui ka paljudele teistele Eesti inimestele. Ojasaare ootab avastajaid. Hakkame regulaarselt sellel lehel andma vihjeid kuhu tulla, millist teed pidi tulla ja mida vaadata.

Retropäevade raames planeerime endiselt üritusi kolmeks päevaks. Püüame luua keskkonda, kus inimene saab ennast tunda vabalt, nautides loodust ja rahu, saada rõõmu pakutavast ja leides ise endale meelepärast tegevust.

Kõikidel päevadel saab mängida golfi ja tennist, proovida kätt unustuse hõlma jäänud murumängudel.
Töötavad puhvetid, avatud on piknikualad, saab külastada lilleaeda, lasta päevapiltnikul ennast jäädvustada.

Keskseks sündmuseks on laupäeval 10. juulil toimuv etendus Agulihärrad

Oleme endiselt optimistlikud ja ootame rohket osavõttu ja ilusat ilma.

Ojasaarel näeme!

Rajamäng 2021

Rajamängu rändkarikas sai kaheksandat korda välja mängitud. Päev oli väga ilus, ilm oli vägagi suvine. Kohal olnud 7 golfarit said täie mõnuga nautida rajamängule omast põnevat formaati.

Eelringid mängiti alagruppides, kust selgusid kohamängudele osalejad. Kindlalt pääses finaali eelmise aasta meister Eero Soosaar ja mitte just nii kindlalt, pigem ikka väga napilt klubi seeniorite meister VItali Dimitrijev. Seekord oli finaali parim Eero tulemused 5&4, mis tegi temast esimese kahe kordse võitja! Paljud palju õnne, hea töö! Tulemusi näeb SIIT

Kontakt

MTÜ Ojasaare Loodusmatk
Lääne-Virumaa, Rägavere vald,
Aarla küla
+372 502 7425
info@ojasaare.ee
a/a EE762200221049270706

Toetajad


Leia meid facebookist

2012 © MTÜ Ojasaare Loodusmatkteostas Bassein.eu