Kuu arhiiv: detsember 2020

Hooaeg 2020 on Ojasaarel lõppenud.

Meeldivaks üllatuseks selle pisut keerukama aasta lõpus oli maa lumega kattumine jõulu esimesel pühal. Sellega sai ka lõpu golfi mängimine Ojasaarel. Paras aeg teha väike tagasivaade ja jagada omi tulevikuplaane.

2020. aasta oli esimene meie ajaloos, kus mängiti kõikidel kuudel. Esimesed mänguringid tehti 9. jaanuaril ja viimase 20. detsembril. Kokku tuli aastas 210 mängupäeva.

Mida analüüsid näitavad?

Vaadates viimase viie aasta tulemusi, võib kindlalt väita, et Ojasaarel pakutud võimalused ei ole golfiga tegelevate inimeste jaoks atraktiivsed. Seda nii mängijate, treenerite, golfiklubide, teiste väljakute esindajate kui ka funktsionääride jaoks.
Kohalikke mängijaid nii palju peale ei tule, et oleks võimalik väljakut arendada ja paremini hooldada. Ilmne trend on selline, et meil alustanud mängijad liiguvad edasi paremate tingimuste juurde. Täiesti inimlik ja arusaadav nähtus, mis kahjuks küll ei lisa Ojasaare väljaku arendamiseks rahalisi vahendeid, emotsiooni ega ka motivatsiooni.
Suhteliselt stabiilne on aastate lõikes olnud teiste klubide mängijate poolt meil tehtud mänguringide arv. Kahjuks ei kata ka kaugemalt tulnute panus käibesse kaugeltki neid kulutusi, mida peaks tegema tasemel hoolduse tagamiseks.

Siit järeldus, et nii edasi minna ei saa ja ka ei taha.

Kuidas edasi?

Järgmiseks aastaks plaanide koostamine on keerulisem kui kunagi varem. Kuidas mõjutab Covid 19 järgmisel aastal majandust, inimeste liikumis- ja puhkusevõimalusi, ei tea meist keegi. Millised piirangud järgmisel aastal võivad kehtida, ei tea me praegu samuti mitte keegi.

Milliseks kujunevad selle talve ja järgmise hooaja ilmaolud, pole samuti teada. Piisab mingist ekstreemsest aastast ja võimegi olla võimetud vähegi normaalsel kujul mängutingimusi pakkuma.

Golfi osas otsused kuu kaupa.

Nagu juba sai öeldud, on võrrandis tundmatuid ja muutujaid liiga palju, et teha pikki plaane. Paneme küll terveks hooajaks soovid paika, aga konkreetse tegevuse otsustame ühe kuu kaupa, lähtudes majanduslikest võimalustest, ilmaoludest, meie võimekusest ja klientide olemasolust.
Hooaja mänguõigusi ei müü eeloleval hooajal eelkõige selle tõttu, et ei saa kindel olla, kas suudame mänguvõimalusi tagada kogu hooaja vältel.

Väljaku hoolduse mahu ja avatuse otsustame samuti kuude kaupa. Püüame hoida kõik üheksa griini kasutuses, aga kõiki seniseid feere mitte. Võimalike paljude negatiivsete asjaolude kokkusattumisel jätame endale võimaluse väljaku täielikuks sulgemiseks, teatades seda kuu aega ette. Loodame väga, et see stsenaarium ei käivitu.

Harjutusvõimalused vähenevad.

Põhiliseks harjutuskohaks on seni olnud range. Aasta aastalt on selle kasutus langenud ja pole mõttekas hoida niidetuna vähemalt kahte hektarit maad. Aega, masinaid ja inimesi saab paremini kasutada teisteks tegevusteks. Aastal 2021 jääb range suletuks.

Green Cardi kurusi järgmisel hooajal ei korraldata.

Kokku on Ojasaarel välja antud 101 rohelist kaarti ja järgmisel aastal neid ei lisandu. Kuna meil endal kohapeal puudub inimene, kellel õigus kursusi korraldada, siis jäägu järelkasvu koolitamine neile, kel paremad tingimused. Ojasaare puhul on kursuste korraldamine seotud liialt palju juhuslikkusega, asjatute ootuste ja lootustega nii väljaku, korraldajate kui ka osalejate osas.

Võistlused.

Aegade algusest peale oleme korraldanud võistlusi, mis on ainuomased ainult Ojasaarele. Vahel edukamalt vahel vähem edukalt. Mõned võistlused on tänaseks kalendrist maas. Kui palju võistlusi 2021. aasta kalendrisse jääb, sõltub eelkõige korraldajate soovist. Viimastel aastatel on võistlusi korraldanud Ojasaare Golfiklubi ja MTÜ Kadrina EPT. Ootame nende mõlema ettepanekud ära ja katsume tagada enda poolt nende soovide elluviimise.
MTÜ Ojasaare Loodusmatk on korraldanud võistlusi Naine ja Mees ning Isa Lapsega Ojasaarel. Mõlemad jäid meie poolt 2020. aastal viimaseks korralduseks. Oleme nõus läbirääkimisi pidama ja kaasa aitama kui keegi näeb neil üritustel perspektiivi ja tahab korralduses kaasa lüüa.

Tagasi põhieesmärkide juurde.

Ojasaare arendamisel on eelkõige püütud luua keskkonda, kus on looduslähedane mõnus paik aktiivseks tegevuseks. Oluliseks oleme pidanud silmailu, vaikust ja rahu. Golf sobis hästi sidumaks kõiki neid eesmärke ja võimaldades anda meie maatükile kõige sobivamat funktsiooni.
Tuleb tunnistada, et oleme ülehinnanud golfi populaarsuse kasvu meie pakutud tingimustes. Viimased viis aastat kinnitavad, et meie juures huvi golfi vastu kahaneb kasvamise asemel ja pigem on sõna golf külastajaid eemale hoidev. Visalt levib müüt, et golf on kallis ja elitaarne ala.
Uuel hooajal keskendume rohkem erinevateks üritusteks Ojasaare võimalusi välja pakkudes. Meil on olemas pea kõik võimalused seminaride, koolituste sünnipäevade ja firmaürituste korraldamiseks.
Usume, et leidub inimesi, kellele saame Ojasaarel rõõmu pakkuda. Lootus pidavat surema viimasena.

Kontakt

MTÜ Ojasaare Loodusmatk
Lääne-Virumaa, Rägavere vald,
Aarla küla
+372 502 7425
info@ojasaare.ee
a/a EE762200221049270706

Toetajad


Leia meid facebookist

2012 © MTÜ Ojasaare Loodusmatkteostas Bassein.eu