Kuu arhiiv: oktoober 2011

Tulekul hooaja viimane võistlus

Hooajale plaanime joone alla tõmmata 12. novembril, päev enne isadepäeva. Lähtuvalt sellest, ongi viimane võistlus isadele ja lastele. Ühes paaris mängib isa oma või elukaaslase lapsega. Vanusepiirang puudub. Eraldi peetakse arvestust paaridele, kus üheks mängijaks on tütar ja paaridele, kus üheks mängijaks on poeg. Üks isa võib mängida mitu erinevat mängu erinevate lastega.

Võisteldakse kaheteistkümnel lühirajal pitch&putt mängus. Kuuel rajal mängivad paarilised ühte palli ja kuuel rajal iga võistleja oma palli. Paremusjärjestust arvestatakse summaarse löökide arvu järgi.

Osalustasu 20 eurot paari kohta. Registreerimine kuni 10.11 2011.

Pitch and Putt on eraldiseisev spordiala, mida ohjavad maailma ja Euroopa alaliidud – IPPA ja EPPA. Peetakse ka tiitlivõistlusi.

Ala sündis 1940-ndatel Iirimaal, kus pubide ümbrusse ehitati golfiväljakuid. Seal töötati ka välja esmased reeglid: ükski rada ei tohi olla pikem kui 70 meetrit ja kasutada võib vaid kahte golfikeppi – rauda ja putterit.

Rahvusvahelised reeglid on pisut teised: raja maksimaalne pikkus on 90 meetrit, 18 rada ei tohi kokku olla pikemad kui 1200 meetrit ning mängija tohib kasutada kolme golfikeppi, millest üks peab olema putter.

Pitch and Putt mängureeglid erinevad pisut golfireeglitest ja kasutusel on oma händikäpisüsteem.

Hetkel kuulub rahvusvahelisse alaliitu 16 riiki: Andorra, Austraalia, Belgia, Tšiili, Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia, Iirimaa, Itaalia, Holland, Norra, Portugal, San Marino, Hispaania ja Šveits.

Euroopas asub 74 Pitch and Putt väljakut.

Tänavused Euroopa meistrivõistlused peeti Norras Drammenis ning iirlased said kolmikvõidu. Esikohale tulnud Ian Farrelly läbis 3 x 18 rada 145 löögiga (49-47-49).

Kontakt

MTÜ Ojasaare Loodusmatk
Lääne-Virumaa, Rägavere vald,
Aarla küla
+372 502 7425
info@ojasaare.ee
a/a EE762200221049270706

Toetajad


Leia meid facebookist

2012 © MTÜ Ojasaare Loodusmatkteostas Bassein.eu