Kuivus ja kuumus kestavad

Seekord siis selline aasta. On varemgi kuivust ja kuuma nähtud, aga nii pikalt ei mäleta. Mai algusest juuli lõpuni võib pidada ainsaks korralikuks vihmaks jaanipäeva paiku terve päeva kestnud sadu, mis rohu korraks jälle roheliseks tegi. Nüüdseks on ka need murud Ojasaarel kuivama hakanud, mis varem kunagi põuale alla pole andnud. Jah ütlus, et varem oli rohi rohelisem, peab paika. Kastmisvõimalused on niigi meil kasinad, aga nüüd on praktiliselt olematud. Väiksemad tiigid on kuivad ja kõige suuremas tiigis võtsime ette süvendustöö, mis on võimalik just tänu pidevale kuumusele. Pole halba ilma heata. Äikesega on naaberkülad küll kohati tugevat vihma saanud, aga Aarla mitte. Ilmselt oli just juuli viimase öö pikne, mis vihma ei toonud, aga meist ca pooleteise kilomeetri kaugusel metsa põlema pani. Õnneks asi tuletõrje põlenguga kiiresti hakkama.