Kümme erinevat aastat Ojasaarel

Talveperioodil sai alustatud fotode sorteerimisega, et teha võrdlusmomente praeguse olukorra ja varasema vahel. Tuleb tunnistada, et aastatega on Ojasaarel muutused olnud piisavalt suured. Kohati oli tegu varasemal pildil kajastatava koha üles leidmisega. Kunagi ehk panen kodulehele rohkem võrdlusi üles, aga siin postituses peatun aastatel 2011 ja 2021.
Need kümme aastat sisaldavad endas palju rõõme ja kordaminekuid, palju tööd ja ka hulganisti tagasilööke, palju ootusi ja nii mitmegi nende purunemist. Mitmedki plaanid, mis kümme aastat tagasi tundusid vägagi realiseeritavad, tuleb nüüd igavesti maha matta. 
Vast mitte kunagi pole elu ja ühiskond muutunud nii kiiresti kui viimase kümne aasta jooksul. Tahame tunnistada või mitte, aga oleme jõudnud heaolu ühiskonda, kus pakutavaid võimalusi on tunduvalt rohkem kui keegi kasutada suudab. 
Võidab ja ellu jääb see, kes paremini kohaneda suudab.
Läheme mõttes tagasi aastasse 2011. Ojasaarel oli neli griini ja rajad kulgesid neil risti rästi. Oli huvitav ning mängijaid lisandus. Kõik see andis julgust väljaku laiendamiseks. Tagantjärgi tuleb tunnistada, et kõik ohud, mida nägime suurema väljaku puhul ette, ka realiseerusid. Loodusega võitlemisel jäime nõrgaks, kvaliteet langes ja see tõi kaasa omakorda mängijate vähenemise. Mängijate vähenemine omakorda vähendab ressursse hoolduseks. Nokk kinni, saba lahti.
Hea näide on 29. mail 2011 Ojasaarel Green Cardi kursused lõpetanute grupp. Pea pooled neist ei jäänud meil mängima, aga teine pool grupist on see eest aidanud Ojasaare nägu ja tegemisi tublisti mõjutada. Neilt saime Ojasaare arendamiseks vajalikku vaimset energiat ja julgust suuremalt mõelda. Neile võis alati loota ürituste organiseerimisel. Nad arendasid ennast ja aitasid väljaku arengule kaasa. Selle grupi liikmetele kuulub Ojasaare väljaku kõigi aastate kasutuskordade arvu tabelis esimene, teine ja kuues koht. Maakonna meistrivõistlustel võidetud medalitest on selle grupi käes kümme kulda, kolm hõbedat ja viis pronksi, mis teeb kokku ca ühe kolmandiku kõikidest välja jagatud medalitest.
Väga normaalne ja ootuspärane on see, et Ojasaare jääb igale mängijale ühel hetkel oma võimalustega ebapiisavaks ja liigutakse edasi. Küsimuste küsimus on aga see, miks ei tule uusi mängijaid peale. Väljaku olud alustajatele on siiski vast paremad kui kümme aastat tagasi. 
Kokkuvõttes võib öelda, et kui kümme aastat tagasi mõtlesime väljaku laiendamise peale, siis viimased aastad oleme tegelenud sellega, kuidas mahtusid vähendada. Vaatamata sellele on elu ilus ja võime tehtu ja ka praeguste tegemiste üle rõõmu tunda.
Galeriisse panen mõned võrdlusmomendid.

Lisa kommentaar

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Kontakt

MTÜ Ojasaare Loodusmatk
Lääne-Virumaa, Rägavere vald,
Aarla küla
+372 502 7425
info@ojasaare.ee
a/a EE762200221049270706

Toetajad


Leia meid facebookist

2012 © MTÜ Ojasaare Loodusmatkteostas Bassein.eu